TV TIME

Join 10MM+ TV Lovers and Start Tracking!

Open in App

Contact - About - Data & Insights - Articles - Podcasts - Developers - Privacy Policy - Terms
Thanks

Zaginięcie - odcinek 7
TVN
Zaginięcie - odcinek 7 (S01E07) is the seventh episode of season one of "Chyłka" release... More Zaginięcie - odcinek 7 (S01E07) is the seventh episode of season one of "Chyłka" released on Wed Jan 23, 2019. Over 253 TV Time users rated it a 9.52/10 with their favorite characters being Magdalena Cielecka as Joanna Chyłka, Jakub Gierszał as Piotr Langer Junior and Filip Pławiak as Kordian 'Zordon' Oryński.
 • tusia
 • steffy57
 • Michal Polak
& 1,392 people watched this episode
 • 9
  comments
 • 253
  emotions
 • 252
  votes for best character

Why is this section hidden?

We simply wait until you mark this episode as watched before revealing discussions, ratings and special content... In case of spoilers!

Display anyway

9 reactions

Please wait...
×

PNG or JPG. Min width: 500px. Max size: 2Mo. Image must be about this episode.

January 2019

Jezus Maria, to zakończenie 😱😱😱

0 reply
February 2019

Końcówka z Langerem zapowiada się obiecująco! 😍 Gierszał nawet słowa nie wypowiedział, a zrobił mega dobre wrażenie i wygrał odcinek.

0 reply
January 2019

Chyłka to polska Jessica Jones

0 reply
January 2019

Cały serial dobry, lecz boli pominięcie niektórych wątków z książki.

0 reply
5 days ago

No, ciekawe jak wyjaśni się sprawa Langera jr :D

0 reply
2 weeks ago

Dlaczego nie mogę obejrzeć

0 reply
February 2019

WoW to zakończenie 😲. Czekałam aż się pojawi Langer, ale nie spodziewałam się że będzie miał takie dobre wejście. Jedyne co, to ta zamiana kolejności ekranizacji mnie martwi. Obawiam się że powrót Chyłki do kancelarii będzie strasznie naciągany, przez co późniejsze plot twisty stracą na znacznie. Z drugiej jednak strony, nie wiadomo ile zamierzają ekranizować...

Bałam się tego serialu, jednak nie wyszedł tak tragicznie jak mógł. Nie znalazłam w nim dokładnie tego, co chciałam znaleźć, ale nie boli mnie to co zobaczyłam. Mam nadzieję na więcej chemii między aktorami w następnych sezonach. I liczę, że twórcy spróbują zrobić z Langera Moriarty'ego 🙃 dla Chyłki - bo ja tak odbieram jego postać w książkach.
Czekam na kolejny sezon, ale nie napalam się na nic wybitnego. Jeśli poziom nie spadnie, to nie będzie tragedii 😄

WoW is the ending of 😲. I waited for Langer to come, but I did not expect him to have such a good entrance. The only thing is, this swapping of screen order worries me. I am afraid that Chyłka's return to the office will be terribly far-fetched, which will result in the plotting of the twists later on. On the other hand, we do not know how much they intend to film ...

I was afraid of this series, but it did not come out as tragically as it could. I did not find exactly what I wanted to find in him, but it did not hurt what I saw. I hope for more chemistry between the actors in the next seasons. And I hope that the creators will try to do it with Langer Moriarty 🙃 for Chyłki - because I'm taking his character in books like that.
I am waiting for the next season, but I am not afraid of anything outstanding. If the level does not drop, it will not be a tragedy 😄

See original
0 reply
February 2019

Czekam już na kolejny sezon!
Byłam sceptyczna, ale jednak Chyłka mnie wciągnęła

0 reply
loading